شرکت مهندسی صنعت گستر روهینا(هولدینگ روهینا)در سال 1384 با هدف ارائه خدمات مهندسی در زمینه­های مشاوره مهندسی، مدیریت پیمان، طراحی، ساخت و مهندسی معکوس قطعات و ماشین­آلات صنعتی، سازه­های صنعتی و انتقال تکنولوژی توسط جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه­های تهران و صنعتی شریف( با شماره ثبت2666529) تأسیس گردید.این شرکت به پشتوانه تجربیات علمی و حرفه­ای کارشناسان خود و ارتباطات نزدیک با دانشگاه­های برتر کشور پروژه­های بسیاری را در زمینه مدیریت پیمان، طراحی، شبیه­سازی، تهیه شناسنامه فنی، تدوین تکنولوژی ساخت و در نهایت ساخت قطعات و مجموعه­های پیچیده صنعتی به نحو مطلوب و با کیفیت عالی به اتمام رسانده است. همچنین موارد عدیده­ای از انتقال تکنولوژی ساخت و تولید از کشورهای اروپایی توسط این شرکت انجام شده است.

هولدینگ روهینا پس از کسب تجارب ارزنده 10 ساله از انجام موفق پروژه های خاص صنعتی – با تکنولوژی بالا-و شناخت کافی از نیاز کارفرمایان و پروژه ها به انواع تجهیزات ،شرکت فناوران پیشرو روهینا (یکی از زیرمجوعه­های هولدینگ روهینا )رادر سال 1394با شماره ثبت 481701 به منظور تامین تجهیزات و مواد اولیه مورد نیاز صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی ،صنایع مس، فولاد و معادن و… تاسیس نمود. و  همچنین این شرکت با اتکا به متخصصین فنی و بازرگانی خبره در حوزه­های مهندسی خرید، بازرگانی کالاهای صنعتی، مشاوره و نظارت عالیه پروژه­های MC و EPC و ساخت و تولید قطعات و تجهیزات صنعتی فعالیت می کند. این شرکت با بهره گیری از دانش نوین بازاریابی و سیستم های مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) اقدام به ایجاد شبکه گسترده ای از مشتریان در بخش های صنعتی و با نگاه تخصصی در زمینه تامین انواع شیر آلات ، لوله و اتصلات ، ابزار دقیق ، ورق و مواد شیمیایی و… به عنوان بازوی اجرایی در کنار کارفرمایان محترم انجام وظیفه می نماید.همچنین با توجه به وجود شرکت ثبت شده در کشور آلمان(M.A.A GmbH)، انگلستان و قیرقیزستان فضای مناسب جهت تامین تجهیرات ،انتقال تکنولوژی و بازرگانی خارجی مهیا می­شود.

هولدینگ روهینا دارای شرکت­های : فناوران پیشرو روهینا، آرشا صنعت روهینا، صنعت گستر روهینا، ابنیه­گستر روهینا و ایمن گستر روهینا، صنعت گستر پارس، مهر آرین آفاق، Ritter Middle East و M.A.A GmbH در حوزه­های گوناگون بازرگانی، مشاوره فنی صنایع مس و فولاد ، عمرانی و ساخت تجهیزات مکانیکی و استراکچر فلزی می باشد.

واحد طراحی و مهندسی

در این واحد با بهره­گیری از کارشناسان مجرب و باسابقه در زمینه­های مکانیک، برق، عمران، متالورژی، مهندسی شیمی و… و با استفاده از نرم­افزارهای تخصصی از جمله ANSYS، Solid WorkS، ABAQUS، MECHANICAL DESKTOP، CATIA،SYSWELD، PROCAST، SCADA، Autodesk INVENTO و همچنین استانداردهای ASME,AWS,API,ANSI,ISO و …  اقدام به طراحی و تحلیل پایه و تفصیلی پروژه­های ارجاع شده می­شود. به برخی از وظایف مهم این واحد ذیلا اشاره می گردد:

 • طراحی و مهندسی معکوس قطعات و تجهیزات
 • طراحی و تحلیل سازه­ها
 •  تحلیل استاتیک و دینامیک تجهیزات دوار و ثابت و سازه­های صنعتی
 • تهیه مدارک بازرسی و کنترل کیفیت بر مبنای استانداردهای به روز
 • تهیه مستندات مورد نیاز طراحی و ساخت و تایید (PPAP)
 • تهیه نقشه­های اجرایی و تایید As Built
 • تهیه Layout کارخانه­ها و خطوط تولید
 • طراحی جیگ و فیکسچر و دستگاه­های ماشین­کاری خاص

واحد بازرگانی

با توجه به وجود دفتر این شرکت در کشورهای آلمان (شرکت ثبت شده مستقل آلمانی بنام M.A.A. GmbH) ، انگلستان و قیرقیزستان کلیه اقلام مورد نیاز مشتریان از تولید کننده­های معتبر اروپایی که قابلیت تامین از داخل میسر نباشد، با سرعت و قیمت مناسب توسط واحد بازرگانی خارجی  قابل تامین می باشد. شناسایی منابع خارجی،کنترل کیفیت اقلام خریداری شده،تسریع فرایند خرید (Expediting) و هماهنگی حمل،تحویل، بیمه و… از اهم وظایف این واحد است.

همچنین ارتباطات و امکانات موجود این شرکت در کشور چین امکان تأمین انواع کالاها و تجهیزات صنعتی را فراهم آورده و در سالهای گذشته تجهیزات و کالاهای متنوع و فراوانی توسط این شرکت برای کارخانجات و واحدهای صنعتی تامین گردیده است.

واحد کنترل کیفیت

پس از تدوین و تکمیل کلیه مدراک و مستندات مورد نیاز بازرسی اعم از طرح کیفیت، ITP، رویه­ها، دستورالعمل­ها و… کلیه قطعات، مکانیزم­ها و تجهیزات ساخته شده بر طبق مدارک مدون مورد بازرسی قرار می­گیرد.تحلیل اطلاعات به دست آمده و گزارش وضعیت تولید و انحراف از مقادیر استاندارد جهت اصلاح و بهبود مستمر فرایند طراحی/ ساخت، بصورت مداوم انجام می شود.

واحد مدیریت پروژه

این واحد با استفاده از مدیران پروژه مجرب و کارآمد مدیریت پروژه­های تامین کالا، انتقال تکنولوژی، پروژه های اجرائی (اعم از PCT,EPC و….) مدیریت پیمان(MC) ،تامین اعتبار، نظارت عالیه بر نحوه اجرای پروژه­ها، مدیریت ادعاها ، کنترل موجودی،کنترل بودجه و هزینه پروژه­های در دست اجرا ، برنامه ریزی وکنترل زمان­بندی پروژه بر طبق استاندارد مدیریت پروژه PMBOK  و نرم افزارهای PRIMAVERA , MS. PROJECT و با نگرش سیستم یکپارچه مدیریت ،را انجام وظیفه می کند.

واحد ساخت

این واحد با بهره گیری از مدیران با تجربه، پرسنل فنی متخصص ،مشاوران دانشگاهی ونقشه­های تائید شده اقدام به تولید و ساخت انواع تجهیزات مکانیکی(خاص) و استراکچر فلزی صنعتی با استفاده از دستگاه­های ماشین­کاری دقیق صنعتی مانند فرز CNC، تراش CNC، ماشین­آلات بورینگ، پرس، ریخته­گری، سنگ­زنی، جوشکاری، فورج و…  می­نماید.

در صورت نیاز به خدماتی مانند ریخته­گری دقیق، لاست فوم، فورج سنگین، اندازه­برداری دقیق، عملیات حرارتی دقیق، رابرینگ، لاینیگ و… از پیمانکاران فرعی( OUT SOURCE) با نظارت کارشناسان متخصص این واحد استفاده می­گردد.

 • این شرکت علاوه بر داشتن تیم متخصص جهت طراحی،ساخت و رنگ ،تیم های کارآزموده و با رزومه درخشان در زمینه نصب انواع تجهیزات مکانیکی برای پروژه های معادن،نفت و گاز،کارخانجات مس و فولاد و استراکچر های صنعتی و همچنین عملیات پایپینگ را دارا می باشد.

واحد تامین اعتبار

تامین اعتبار و یوزانس از بانک­­های اروپایی برای خریدهای مختلف- شرکت بازرگانی  صنایع شیر ایران(پگاه)

 • تامین اعتبار و خرید تجهیزات- شرکت بازرگانی سرمایه­گذ­اری مسکن
 • خدمات مالی و تامین اعتبار برای مواد اولیه دارویی- شرکت بازرگانی داروپخش
 • خدمات مالی و تامین اعتبار برای مواد اولیه دارویی- شرکت داروسازی البرز بالک
 • خدمات مالی و تامین اعتبار برای مواد اولیه دارویی- شرکت داروسازی سها
 • خدمات مالی و تامین اعتبار برای مواد اولیه – شرکت صنایع غذایی اروم آدا
 • خدمات مالی و تامین اعتبار برای تامین تجهیزات- شرکت کلروپارس
 • خدمات مالی و تامین اعتبار برای تامین تجهیزات- شرکت تراکتورسازی ایران
 • خدمات مالی و تامین اعتبار برای تامین تجهیزات- شرکت ایران ترانسفو